BODY WORLDS Amsterdam is een educatieve en interactieve tentoonstelling die het menselijk lichaam op unieke wijze laat zien. De expositie maakt gebruik van echte, geplastineerde menselijke lichamen en organen om bezoekers inzicht te geven in de anatomie, fysiologie en de invloed van leefstijl op gezondheid en geluk.
De tentoonstelling is onderdeel van het internationale BODY WORLDS-concept van de Duitse anatoom Dr. Gunther von Hagens, die de techniek van plastinatie ontwikkelde.
In deze bijzondere tentoonstelling, waar echte menselijke lichamen op wetenschappelijk verantwoorde wijze worden gepresenteerd, ontdekken jongeren de wonderlijke werking van hun eigen lichaam en de invloed van leefstijl, emoties en keuzes op hun gezondheid en geluk.
De tentoonstelling The Happiness Project vormt hierbij het uitgangspunt: een zoektocht naar wat mensen lichamelijk en mentaal gelukkig maakt. Door de combinatie van wetenschap, kunst en persoonlijke beleving leren studenten niet alleen hoe het menselijk lichaam functioneert, maar ook waarom het belangrijk is om er goed voor te zorgen.
Bezoekers worden op een toegankelijke en interactieve manier meegenomen langs de verschillende lichaamsstelsels — van het skelet tot het zenuwstelsel en van de bloedsomloop tot de hersenen. Daarbij wordt duidelijk hoe alles in het lichaam met elkaar samenhangt, en hoe factoren zoals voeding, beweging, stress en emoties invloed hebben op onze vitaliteit.
Naast het vergroten van anatomische kennis, stimuleert Body Worlds studenten om kritisch en reflectief na te denken over hun eigen leefstijl en welzijn. De tentoonstelling daagt hen uit om na te denken over vragen als: Wat maakt mij gelukkig? Hoe beïnvloedt mijn dagelijkse gedrag mijn lichaam? en Welke keuzes dragen bij aan een gezonder leven? Deze reflectie sluit goed aan bij het concept van burgerschapsvorming en persoonlijke ontwikkeling dat in het onderwijs steeds belangrijker wordt.
Voor docenten en begeleiders biedt Body Worlds Amsterdam uitgebreide educatieve ondersteuning. Er zijn lesmaterialen beschikbaar waarmee het bezoek kan worden voorbereid en nabesproken, zoals werkbladen, discussievragen en verdiepende opdrachten. Scholen en opleidingen kunnen ervoor kiezen om het bezoek te koppelen aan specifieke thema’s, bijvoorbeeld leefstijl, duurzaamheid, gezondheid, stressmanagement of mentale weerbaarheid.
Nu tijdelijk tot het einde van het jaar een speciale aanbieding voor EUR 7,50 per persoon in verband met het 750-jarig bestaan van Amsterdam.
Na het indienen van je aanvraag zal de organisatie contact met je opnemen.