Midden in de oude Joodse buurt van Amsterdam ontdek je in vier authentieke gebouwen wat het betekent om Joods te zijn. Je leert over Joodse geschiedenis, cultuur, religie en de impact van de Holocaust. Het Joods Cultureel Kwartier bestaat uit het Joods Museum, de Portugese Synagoge, de Hollandsche Schouwburg en het Nationaal Holocaustmuseum.
Wat betekent het om Joods te zijn? Wat gebeurde er tijdens de Jodenvervolging? En wat hebben Spinoza en Aletta Jacobs met elkaar te maken? In het Joods Cultureel Kwartier onderzoeken leerlingen en studenten deze vragen, én hun eigen denkbeelden. Thema’s als vrijheid, uitsluiting en burgerschap staan centraal.
We bieden onderwijsprogramma's over Joodse cultuur en religie, maar ook over de Holocaust en herdenken. Onze museumdocenten delen niet alleen kennis, maar gaan samen met de groep op zoek naar overeenkomsten en verschillen tussen het Jodendom en ieders eigen achtergrond.
Ontdek onze onderwijsprogramma's op vier authentieke locaties midden in Amsterdam: het Joods Museum, de Portugese Synagoge, de Hollandsche Schouwburg en het Nationaal Holocaustmuseum. De programma’s sluiten aan bij vakken als geschiedenis, levensbeschouwing en burgerschap.
Bekijk het aanbod op jck.nl/voor-scholen. Vragen of advies nodig? Mail ons via service@jck.nl.
Prijs varieert per programma: gemiddeld tussen 300 en 450 euro per groep.
Na het indienen van je aanvraag zal de organisatie contact met je opnemen.