Terug naar het overzicht
Filmvoer / Rabbitfilm

Filmvoer / Rabbitfilm

op school (landelijk) | op school (in provincie van aanbieder) | in overleg
Over deze organisatie

Zoekt u workshops op het gebied van film, animatie of fotografie? Filmvoer mixt de juiste ingrediënten bij elkaar.


Wij ontwikkelen audiovisuele workshops en projecten voor het basis- en het voortgezet onderwijs. Van een serie lessen waarin leerlingen alle facetten leren van het maken van een mini documentaire in het kader van maatschappijleer, tot het maken van een filmtrailer van je favoriete boek of een Van Gogh schilderij tot leven wekken met stop motion- technieken

Cultuurkaart informatie

Omschrijving van het aanbod

Ik ben Rian van den Boom en samen met Inge Theunissen bieden we film- en fotografieworkshops, Inge werkt al jarenlang als vaste videograaf voor Introdans en daarnaast bij instellingen voor cultuureducatie. Rian werkt onder meer voor de publieke omroep en Museum Arnhem en geeft sinds 2018 film- en fotografielessen in de gesloten jeugdzorg. Voor leerlingen is het bijzonder om les te krijgen van professionele makers.

We stemmen graag af op de wensen van de school. Hieronder een paar concrete workshop voorbeelden: 

  1.  'Gedicht in beeld’. We verbinden stopmotion-technieken met poëzie. Wat zie jij voor je als je een gedicht leest? Welke beelden, kleuren of gevoelens roept het op?
  2. En hoe kun je dat tot leven wekken, beeld voor beeld? Zowel gedichten als stopmotion gebruiken beeldtaal om emotie en verhalen over te brengen. Leerlingen ontdekken hoe taal kan bewegen, metaforen vorm krijgen en hoe een gedicht een nieuw leven krijgt in film. (Zie voor een voorbeeld het bijgevoegde linkje)
  3. - Mini-docu in 3 lessen. Hierbij maken leerlingen een korte documentaire bij een zelfgekozen thema uit bijvoorbeeld CKV, maatschappijleer, burgerschap of geschiedenis. Een creatieve manier om lesstof op een andere manier te verbeelden. Ze leren filmtechnieken, research, interviewtechniek en montage.
  4. 'Boek en film' is specifiek ontwikkeld ter leesbevordering. Hierbij gaan de leerlingen aan de slag met brainstormen, creativiteit, filmtechnieken, vormen een eigen crew en hebben aan het einde een trailer gemaakt van hun favoriete / gekozen boek.
  5. Stopmotion. Laat een Gogh of Rembrandt schilderij tot leven komen. Animeer de werking van een vulkaan. Of vertel een spannend verhaal over de watersnoodramp. De mogelijkheden zijn onuitputtelijk. Ze leren tevens verschillende vormen van stopmotion: object-motion, cutout, klei animation en/of pixelation.



Andere aanbieders