Fibershed ontwikkelt samen met koplopers in de Nederlandse Textielwaardeketen innovatief en inspirerend lesmateriaal voor het voortgezet en vervolgonderwijs. Zo leren jongeren (12-18 jaar) over duurzaamheid en de circulaire economie via hun kleding. Ze krijgen inzicht in het kledingsysteem, maken kennis met lokale, regeneratieve en circulaire materialen en gaan zelf aan de slag met bestaande en nieuwe textielvaardigheden onder begeleiding van vakspecialisten uit de beroepspraktijk.
Hoewel mensen 100 procent afhankelijk zijn van hun tweede huid, is het ongebruikelijk om na te denken over de biologische en culturele context van onze kleding. Welke rol speelt de landbouw daarin, en wat is het belang van lokale ambacht-communities en vakmanschap in de transitie naar een nieuw circulair en regeneratief textielstysteem? Hoe zorgen we er voor dat iedereen die betrokken is en meewerkt ook gelijkwaardig wordt gewaardeerd?
Het programma aanbod van Stichting Fibershed NL is volledig modulair opgebouwd en vakoverstijgend in te zetten en leent zich ook uitstekend voor inzet tijdens thema weken. Bestel met de CJP Cultuurkaart Goed Gekleed, Meer met Minder: Een inspirerend en interactief programma voor waarmee jongeren samen op zoek gaan naar manieren om er geweldig uit te zien, met minder kleding.
Op aanvraag verzorgen bij Fibershed NL aangesloten toonaangevende textielondernemers en vakspecialisten uit de beroepspraktijk ook gastlessen en workshops voor jongeren. Krijg inzicht in lokale productie mogelijkheden en leer over het belang van lokale productie, vakmanschap en natuurlijke textielvezels. Ontdek hoe leuk het is om met textiel te werken of leer verschillende ambachtstechnieken met de ‘Maak het Zelf Toolkits’. De gastlessen en workshops worden op maat aangeboden en zijn beschikbaar voor alle onderwijsniveaus.
Met het programma Goed Gekleed, Meer met Minder, krijgen jongeren meer inzicht in het kledingsysteem en de sociale en klimaatgevolgen van ons koop- en kleedgedrag. Goed-Gekleed, Meer met Minder, geeft jongeren handvatten om na te denken over de keuzes die je zelf kan maken om er goed uit te zien én positief bij te dragen.
Programma Opbouw
Met dit bewustwordingsprogramma krijgen jongeren meer inzicht in het kledingsysteem en de sociale en klimaatgevolgen van ons koop- en kleedgedrag. Goed-Gekleed, Meer met Minder, geeft jongeren handvatten om na te denken over de keuzes die je zelf kan maken om er goed uit te zien én positief bij te dragen.
Het hele programma duurt gemiddeld tussen de 2 en 5 weken en is ook geschikt voor projectweken bijvoorbeeld. Totaal zijn er 3 modules met elk 3 blokken van 60 minuten en een eind-challenge. Iedere module behandelt een deel van de kleding waardeketen.
Jongeren leren over duurzaamheid en circulaire economie via hun kleding
Het Goed-Gekleed programma is vakoverstijgend in te zetten, en leent zich ook uitstekend voor inzet tijdens thema weken. Zo leren jongeren over duurzaamheid en de circulaire economie via hun kleding. Ze krijgen inzicht in het kledingsysteem, hoe het anders kan en welke rol zij daarin spelen.
Aanbod CJP Cultuurkaart 150euro / 10 deelnemers
Bestel het Goed Gekleed, programma extra voordelig met de CJP Cultuurkaart
2 x BOEK Goede Gespreksstof, ISBN 9789090373461
10 x A4-WERKBOEK (invulbaar) Goed Gekleed, ISBN 9789083436210
1 x POSTER R-Ladder, 9789083436296
Bij dit programma is tevens ondersteunend materiaal beschikbaar waaronder extra informatie voor docenten, inspirerende filmpjes van ondernemers per module, introductie slides per blok en achtergrondinformatie voor de opdrachten.
Na het indienen van je aanvraag zal de organisatie contact met je opnemen.