Wat is het verschil tussen nepnieuws en desinformatie? Hoe verleiden influencers? Welke datasporen laten we achter? Bij Beeld & Geluid duik je met je leerlingen in de wereld van media en stappen jullie mediawijzer weer naar buiten.
Aan de slag met Digitale Geletterdheid
Jongeren zijn veelvraten als het om mediaconsumptie gaat. Maar zijn ze ook kritisch? Weten ze hoe media worden gemaakt? De interactieve mediaworkshops van Beeld & Geluid behandelen diverse mediawijze thema’s en geven invulling aan de SLO-kerndoelen voor Digitale Geletterdheid.
Maak met jouw klas nepnieuws in de workshop Fake News. Ontdek hoe een redactie te werk gaat in de workshop Newsroom. Of speel games die jouw datasporen blootleggen in de workshop Baas in eigen bubbel. Onderzoek op de website welke Mediaworkshop bij jouw leerlingen past.
Interactief Mediamuseum
In het Mediamuseum in Hilversum ontdekken leerlingen op speelse wijze de invloed van media op hen en andersom. Gewapend met een tablet in de hand neemt de virtuele avatar Glitch de groepen langs een route op maat vol interactie. Leerlingen leren hun eigen nieuws maken, regisseren een filmscène, of verdwalen op de interactieve gamevloer.
In Hilversum, Den Haag of jouw klaslokaal
De Mediaworkshops van Beeld & Geluid Onderwijs zijn te boeken in het Mediamuseum in Hilversum, in de Centrale Bibliotheek in Den Haag of op een locatie naar keuze. Een workshop op locatie wordt altijd in overleg ingepland.
Combineer je een bezoek aan het Mediamuseum met een mediaworkshop? Dan krijgen jullie het museumbezoek voor de helft van de prijs!
Na het indienen van je aanvraag zal de organisatie contact met je opnemen.