Stg. Terugspeeltheater Amsterdam heeft het format 'Playbacktheatre' in Nederland geïntroduceerd, en speelt ruim 30 jaar voorstellingen in organisaties in de zorg, onderwijs, overheid en zowel profit- als nonprofit instellingen, maar altijd met focus op het menselijke aspect. Onze gespreksleiders, acteurs en muzikanten zijn er op getraind het 'echte' verhaal dat soms achter de woorden schuil gaat te ontdekken en theatraal vorm te geven. Wij schuwen ook de lastige onderwerpen niet!
Terugspeeltheater Amsterdam improviseert op basis van verhalen van het publiek. Acteurs en muzikanten zetten met humor en fantasie een thema in een ander licht. Het abstracte wordt concreet. We bevragen, prikkelen en maken voelbaar wat er leeft onder het publiek. Terugspeeltheater verheldert en verbindt.
Vooraf worden met de opdrachtgever de aanleiding en het centrale thema besproken. Onze spelleider gaat naar aanleiding daarvan het gesprek aan met het publiek. Daar komen ervaringen en verhalen uit naar voren. Daarna nodigt de spelleider de acteurs en de muzikant(en) uit om het verhaal vorm te geven. Dit spel verbeeldt de verhalen die vaak bij mensen en organisaties onder de oppervlakte leven. Soms met een twist of met humor, altijd met waardigheid en respect. Omdat geen verhaal hetzelfde is kiezen kan voor ieder verhaal een andere spelvorm worden gebruikt die het meest recht doet. Kortom, terugspeeltheater is een (verdiepende) vorm van improvisatietheater.
Terugspeeltheater Amsterdam speelt voor doelgroepen in verschillende sectoren, zowel in kleine als grote zalen. De improvisaties rond persoonlijke, werk-gerelateerde of maatschappelijke verhalen uit de actualiteit verbinden het publiek op herkenbare manier met de praktijk. Zo werpen de scènes een ander licht op de zaak en illustreren onderliggende patronen, maar altijd op menselijke maat. Ongeacht of het gaat om professionals, organisaties, burgers, cliënten of leerlingen.
Naast voorstellingen verzorgt onze cast desgewenst ook workshops met improvisatietheater, of terugspeeltheater voor gevorderde leerlingen.
Voor voorstellingen met terugspeeltheater (playbacktheatre) spelen we normaliter met meerdere acteurs, ten minste 1 muzikant en een gespreksleider. In sommige gevallen kunnen we de cast aanpassen (bijvoorbeeld in een kleinere setting) wat van invloed kan zijn op het tarief.
Voor maatwerkvoorstellingen (bijvoorbeeld regietheater/forumtheater), voor overall dagvoorzitterschap of workshops stellen wij op aanvraag een offerte op. Neem gerust vrijblijvend contact op per email of telefoon.
Na het indienen van je aanvraag zal de organisatie contact met je opnemen.