skip navigation

CJP Logo

AGENDA/ZOEK KORTINGAGENDA/ZOEK KORTING

Lezen: Recensie Die Laatste Zomer - Tatiana de Rosnay Lezen: Recensie Die Laatste Zomer - Tatiana de Rosnay

17-08-2010 17-08-2010

Ideaal vakantieboek



Die Laatste Zomer van Tatiana de Rosnay heeft veel overeenkomsten met haar debuut Haar Naam Was Sarah. Toch maken haar schrijfstijl, de verzameling personages en de sfeervolle setting veel goed.

Antoine Rey is een gescheiden en eenzame man van middelbare leeftijd, wiens leven er nooit eerder zo leeg en triest heeft uitgezien als nu. Hij neemt zijn zus Melanie, die het ook niet makkelijk heeft, voor haar verjaardag mee een weekend weg. De bestemming is het eiland Noirmoutier, waar zij in hun kinderjaren veel vakanties doorbrachten.

Schokkende ontdekking
Volgens Antoine is Noirmoutier het symbool van de perfectie van de jeugd: van die zorgeloze tijd toen er geen einde leek te komen aan de zomervakantie. Dit lijkt een ideale plek om uit te rusten en te ontsnappen aan de sleur van beider hectische levens. De realiteit is helaas anders want de vakantie roept allerlei herinneringen op aan hun te vroeg gestorven moeder. Uiteindelijk zorgt een schokkende ontdekking ervoor dat Antoine's leven op zijn kop komt te staan.

 Het boek begint spannend, waardoor je als lezer weinig tijd nodig hebt om erin te komen. Jammer dat je na de eerste paar hoofdstukken al snel teleurgesteld raakt. Het verhaal is namelijk vrij voorspelbaar en het spannende speurwerk is ook ver te zoeken.

Identiek aan debuut
Daarnaast heeft de debuutroman van Tatiane de Rosnay (Haar naam was Sarah red.) haast een identieke opbouw: beide boeken hebben in de hoofdstukken een afwisseling in tijd tussen heden en verleden, ligt de ontknoping voor de hand. Ook zijn in beide boeken vormen leven en de dood de rode draad van het verhaal.

 Toch is Die Laatste Zomer een erg fijn verhaal om te lezen. Dit komt door de mooie en illustratieve schrijfstijl van de Rosnay, die vanaf het begin weet te boeien. Evenals de bonte verzameling van hoofdpersonen, die ontzettend goed op papier zijn neergezet. Het decor van het zonnige Frankrijk ten slotte doet verlangen naar een eindeloos lange vakantie. Gelukkig is deze zomer nog niet voorbij, want dit boek verdient zeker een plekje in je koffer!

Die Laatste Zomer – Tatiana de Rosnay
Uitgeverij: Artemis
349 pagina's
Prijs: € 19,95
www.uitgeverijartemis.com

Tags: Tatiana de Rosnay, Die Laatste Zomer

0 personen hebben hun mening gegeven.

REAGEER ZELF!