skip navigation

CJP Logo

AGENDA/ZOEK KORTINGAGENDA/ZOEK KORTING

Lezen: Slash-boekenreeks – uitgeverij Querido Lezen: Slash-boekenreeks – uitgeverij Querido

11-03-2009 11-03-2009

Slash-boeken: gelooflijk goed



CJP-pas

Waargebeurde verhalen zijn populair, maar niet altijd goed geschreven. Uitgeverij Querido brengt de oplossing: een jongere en een auteur samenbrengen. De één heeft schrijftalent, de ander een waargebeurd verhaal. Dat is het succes achter de Slash-boekenreeks.

Door de combinatie van een ervaren auteur en de heftige verhalen van jongeren ontstaat ontstaat niet alleen een boek met inhoud, maar ook met diepgang en kwaliteit. De schrijver / (slash!) de jongere schrijven samen een boek dat leest als een roman, maar dat extra lading krijgt doordat je weet dat de meeste gebeurtenissen echt hebben plaatsgevonden.

De namen achter Slash
De boekenreeks telt inmiddels vier titels (zie hieronder) en in mei verschijnt deel vijf: Als niemand kijkt, van Marjolein Hof en Iris Kuijpers. Daarnaast zullen onder anderen Lydia Rood, Floortje Zwigtman, Daan Remmerts de Vries en Bibi Dumon Tak samen met een jongere een boek schrijven voor de serie.

Slash: allemaal de moeite waard

Edward van de Vendel / Anoush Elman – De gelukvinder
Het verhaal:
Hamayun zit in havo 4 en wil filmmaker worden. Voor school schrijft hij een toneelstuk over zijn eigen leven. Hij vertelt hoe hij uit angst voor de Taliban met zijn familie uit Afghanistan is gevlucht hoe het is om te wonen in een Nederlands asielzoekerscentrum.
Lezen omdat: De gelukvinder het verhaal van een vluchteling op indringende wijze beschrijft. Je leert het leven in Afghanistan kennen en ontdekt hoe moeilijk en onzeker het bestaan als asielzoeker in Nederland is.

Mirjam Oldenhave / Cynthia van Eck – Voor jou 10 anderen
Het verhaal:
Cynthia groeit op in het illegale kindertehuis van mama Riet. In het kleine flatje wonen veel te veel kinderen en mama Riet heeft het te druk met andere dingen om ze te verzorgen. Als op een dag jeugdhulpverleners en politie voor de deur staan, is Cynthia doodsbang dat ze bij mama Riet en de andere kinderen weggehaald wordt.
Lezen omdat: het boek je echt aangrijpt. Cynthia’s leven en gedachtewereld worden zo overtuigend beschreven dat je je bijna voorstellen kunt waarom ze bij mama Riet wil blijven wonen. Terwijl je wéét hoe slecht de kinderen door haar behandeld worden.

Anke Kranendonk / Lieke Kranendonk – Alles is weg
Het verhaal:
Het middelpunt van Faes vriendengroep is Muis, een kleine vrolijke jongen. ‘s Zomers zwemmen de jongeren vaak in de rivier die langs de stad loopt. Wanneer Muis van de brug bij de rivier valt en niet meer bovenkomt, verandert alles. En Fae gelooft dat het háár schuld is dat Muis dood is.
Lezen omdat: Alles is weg leest als een trein. Het verhaal is grappig, onbezorgd, spannend en tegelijkertijd ontzettend hard, pijnlijk en confronterend. Je leeft mee met Fae en weet net zomin als zij hoe het leven verder moet, nu Muis er niet meer is.

Corien Botman / Yasmine van Leur – Hou van mij
Het verhaal:
Als haar jonge moeder een nieuwe vriend krijgt, voelt Monisha zich in de steek gelaten. Ze zoekt liefde buiten de deur en heeft veel vriendjes. Uiteindelijk komt Monisha terecht in een ‘wegloopmeidenhuis’ van jeugdzorg. Daar moet ze leren voor zichzelf te zorgen en voor zichzelf te kiezen.
Lezen omdat: Monisha’s verhaal van binnenuit beschrijft hoe moeilijk het voor jongeren kan zijn om in een verscheurd gezin te wonen. Het is lastig om haar keuzes te begrijpen, maar toch kun je je voorstellen waarom Monisha ze maakt. Erg knap geschreven!

Slash-boekenreeks
Uitgeverij Querido
€13,95 per boek
www.slashboeken.nl

1 persoon heeft zijn mening gegeven.

REAGEER ZELF!

Door: PATRICIA (11-03-2009)

hoi iedereen hebben jullie al wat gewonnen ik niet ik ben namelijk nieuw xxx patricia

help Reageer op deze reactie.