skip navigation

CJP Logo

AGENDA/ZOEK KORTINGAGENDA/ZOEK KORTING

Expo: Banksy’s film wordt groot door Facebook Expo: Banksy’s film wordt groot door Facebook

21-06-2010 21-06-2010

Haal Banksy’s film hierheen



Het lijkt erop dat de film van de Britse straatkunstenaar Banksy Nederland voorbij gaat, maar misschien kunnen we zelf een handje helpen. De low-budgetfilm was namelijk nooit bedoeld om wereldwijd te vertonen, maar dankzij Facebook en FourSquare wordt de film steeds groter.

Lees ook:
- Banksy maakt film
- Deze straatkunst moet je kennen 
- Banksy is terug 

In de debuutfilm van Banksy volgt hij de Franse Thierry Guetta, een cameraman die geobsedeerd raakte dor straatkunstenaars als Banksy en tegenwoordig zelf graffitikunstenaar is (onder de naam ‘Mister Brainwash’). Inmiddels heeft Guetta al honderden kunstwerken op zijn naam staan (onder meer de cd-hoes van Madonna’s cd Celebration) en in de docu zie je Banksy zelf ook aan het werk.



Nog niet in Nederland

De film, Exit Through the Gift Shop, ging eerder dit jaar al in première op het filmfestival van Berlijn en is momenteel in de Verenigde Staten, Engeland, Canada en Rusland te zien, maar een Nederlandse releasedatum is helaas nog steeds niet bekend (wel een Duitse overigens: 21 oktober 2010). Nu was het Banksy’s idee ook niet om een wereldwijde distributie van zijn film op te zetten – hij had amper budget voor marketing en de film zelf kostte ook nauwelijks iets – maar toch heeft het tot nu toe al 2,4 miljoen dollar opgeleverd. En dat is fijn, want hoe beter een film het doet, hoe groter de kans dat (Nederlandse) distributeurs ervoor gaan zorgen dat we ‘m straks kunnen zien.

Lekker twitteren
Dat de film toch zo veel kan opleveren komt door de grote fanbase van Banksy: die hebben al het promotiewerk gedaan. Dagenlang twitterden ze over de film, ze maakten een fanpagina op Facebook aan (huidige status: ‘17.724 personen vinden dit leuk’) en op de iPhone-applicatie FourSquare kon je een ‘erebadge’ van Banksy krijgen als je maar vaak genoeg naar arthousebioscopen ging.

Bekijk hier de trailer van Exit Though the Gift Shop:

Allemaal even fan worden op Facebook? Wie weet kunnen we ‘m dan straks ook in Nederland zien. 

Tags: Banksy

1 persoon heeft zijn mening gegeven.

vote vote vote vote

REAGEER ZELF!

vote vote vote vote

Door: CJP (11-08-2010)

Update: op DONDERDAG 16 SEPTEMBER zie je 'm bij de Balie in Amsterdam. Met nagesprek! CJP’ers krijgen korting met hun pas en betalen maar € 5,-. Zie www.balie.nl.

help Reageer op deze reactie.