skip navigation

CJP Logo

AGENDA/ZOEK KORTINGAGENDA/ZOEK KORTING

Expo: Brei een jas voor een boom Expo: Brei een jas voor een boom

19-01-2010 19-01-2010

Bomen in breisels

We schreven al eerder over de Guerilla Knitters, maar het is een eigenaresse van een breiwinkel die het inpakken van bomen met breisels naar Nederland brengt. Zij laat een Leidse boom inpakken met wol – en vraagt jouw hulp.

Lees ook:
- Breien maakt alles mooi 

Larchmere - 2009

Bomen inpakken met wol is een hype die nu ook lijkt door te zetten in Nederland. Allemaal dank zij de Leidse Marja van Halteren, die een breiwinkel runt en is gefascineerd is door de projecten van Carol Hummel. Deze kunstenares pakt voor haar beroep bomen in met wol. Volgens haar bedekken de handgebreide stukken stof de mannelijkheid en kracht van de boom, terwijl ze de vrouwelijkheid en comfort van de boom goed laten uitkomen. Hummel won zelfs een kunstprijs met haar opmerkelijke werken.

Buddha Enlightened, Bodhgaya, India - 2006 

De buurt helpt mee
De ingepakte bomen van Hummel zijn onderdeel van openbare kunstprojecten. De bomeninpakster laat vrijwilligers en buurtbewoners meehelpen met het inpakken van de boom. Er wordt dus lustig op los gebreid om de boom van een jas te voorzien.

Phirangi Kala Wale Foreigner Show, Global Arts Village, New Delhi, India (group) - 2006

Help zelf mee
En nu wordt dit bomen-inpakproject dus naar Nederland gehaald. De Leidse Marja van Halteren besloot dat in haar stad ook een boom moest worden ingepakt en dat gaat ook echt gebeuren. Vanaf 24 tot en met 28 maart is er een ingepakte boom in de Hortus Botanicus LINK: http://www.hortus-botanicus.nl/ (een plantentuin in Leiden) te zien tijdens het Textiel Festival in Leiden.

Broadway - 2009

Breifanaat Marja gaat de jas voor de boom niet in haar eentje breien, ze heeft daarbij hulp nodig. Iedereen die mee wil helpen kan vanaf 23 januari in de Hortus Botanicus een tas met wol en instructies halen. Met CJP betaal je voor een entreekaartje geen €7,50, maar €3,-.

Klik hier voor meer werk van Carol Hummel.

Ga jij meehelpen met breien? Laat het hieronder weten!

Tags: Breien, Carol Hummel

2 personen hebben hun mening gegeven.

REAGEER ZELF!

Door: NATUURLIEFHEBBER (20-01-2010)

Uiterst zielig voor de bomen, die worden zo belemmerd in hun groei.. Dat de Hortus dit ondersteunt...

help Reageer op deze reactie.

Door: ANNAJOHANNA (28-02-2010)

dat mensen voor 4 dagen zoveel moeite doen Vanaf 24 tot en met 28 maart is er een ingepakte boom in de Hortus Botanicus LINK: http://www.hortus-botanicus.nl/ (een plantentuin in Leiden) te zien tijdens het Textiel Festival in Leiden.

help Reageer op deze reactie.
I Am Kloot laat je stem horen

De artyfarty-muziek van de Engelse band I Am Kloot klinkt dromerig en diep, maar is het niet heel saai? Stem mee in Maken of Kraken.

  • Tokyo Police Club gemaakt
  • Chloe gemaakt
  • Nine
  • Me and Orson Welles
  • Sia gemaakt
  • Shrek Forever After
  • Scissor Sisters
  • We Are Scientists
  • Alain Clark gemaakt
  • The Imaginarium: 50/50