skip navigation

CJP Logo

AGENDA/ZOEK KORTINGAGENDA/ZOEK KORTING

Expo: Hele maand juni foto’s maken in musea Expo: Hele maand juni foto’s maken in musea

28-05-2009 28-05-2009

Tijd voor kunstfoto’s

Normaal gesproken hangen de musea vol met ‘verboden te fotograferen’-bordjes, maar in juni gaan ze even de deur uit. Dan mag er namelijk massaal gefotografeerd worden voor het Wiki Loves Art project. Dus grijp je camera en duik een museum in!

Wiki Loves Art is een project voor foto’s van kunstwerken. In Nederland doen er maar liefst 35 musea mee. Binnen hun muren mag je van geselecteerde rechtenvrije werken onbeperkt foto’s maken en ze rechtenvrij op internet zetten. Onder andere het Van Gogh Museum, het Gemeentemuseum Den Haag en het Museum Volkenkunde doen mee.

Foto’s voor Wikipedia
Het doel van de wedstrijd is om meer foto’s van kunstwerken te krijgen voor gebruik op Wikipedia. Natuurlijk maak je al die foto’s niet alleen voor de eer: er zijn ook prijzen te winnen, waaronder €500,- om aan fotospullen te besteden en een jaar lang gratis mobiel internet. Bij soortgelijke acties in Amerika en Engeland werden er maar liefst tienduizend foto’s gemaakt. Het worden mooie tijden voor de kunstpagina’s van de Nederlandse Wikipedia.

Meer info? Meedoen? Kijk op www.wikilovesart.nl

1 persoon heeft zijn mening gegeven.

REAGEER ZELF!

Door: WIETSKE (28-05-2009)

Lijkt me wel leuwk als je wint!!

help Reageer op deze reactie.
I Am Kloot laat je stem horen

De artyfarty-muziek van de Engelse band I Am Kloot klinkt dromerig en diep, maar is het niet heel saai? Stem mee in Maken of Kraken.

  • Tokyo Police Club gemaakt
  • Chloe gemaakt
  • Nine
  • Me and Orson Welles
  • Sia gemaakt
  • Shrek Forever After
  • Scissor Sisters
  • We Are Scientists
  • Alain Clark gemaakt
  • The Imaginarium: 50/50